środa, 27 lutego 2008

Trendy marketingowe 2008

Na Symetria.pl znaleźć mozna jeszcze opis trendów marketingowych na 2008 rok.


Warte zacytowania 10 przykazań:


1. Łączyć bezpośrednio doświadczenia ze świata codzienności ze światem online – dostarczać zintegrowane produkty i usługi oraz tworzyć zintegrowane kampanie reklamowe.

2. Dostarczać klientom rozwiązania odpowiadające na potrzeby wellness – ogólnego dobrostanu i harmonii osobowości i ciała, chęci doświadczania przyjemności, korzystania z wysokiej jakości produktów i usług.

3. Nadal wykorzystywać popularność społeczności. Sięgać po nowatorskie narzędzia i gadżety reklamowe w serwisach społecznościowych. Wykorzystywać siłę sieci – w kupowaniu, wyszukiwaniu, konsumowaniu informacji, tworzeniu nowych produktów.

4. Tworzyć wyspecjalizowane produkty i usługi w wersji mini, zaspokajające doraźne potrzeby związane z informacją, rozrywką, stylem życia.

5. Udostępniać użytkownikom narzędzia dające możliwość działania twórczego, zarobkowania na własny rachunek, rozwijania się pod skrzydłami naszej marki.

6. Zbierać i wykorzystywać pomysły użytkowników w celu ulepszania marki. Drążyć potencjał odbiorców.

7. Dbać o transparencję działań. Nie okłamywać. Mówić wprost o ważnych sprawach dotyczących relacji między produktem a konsumentem.

8. Dawać klientom i internautom szansę personalizacji, wyróżnienia się za pomocą specjalnych dodatków, narzędzi, funkcjonalności.

9. Tworzyć produkty luksusowe - w wersji premium, limitowane, tworzone we współpracy z celebrities.

10. Sięgać po nowatorskie rozwiązania w zakresie reklamy, wyszukiwania informacji - łączyć zalety telefonu komórkowego i Internetu oraz umiejętnie, z umiarem i świadomie stosować reklamę video.

dodajdo.com

Brak komentarzy: