czwartek, 5 czerwca 2008

mBank największym bankiem w sieci


mBank został laureatem rankingu „50 Największych Banków w Polsce 2008".

mBank zdobył pierwsze miejsce w kategorii banki internetowe w ramach 13 edycji prestiżowego rankingu organizowanym przez „Miesięcznik Finansowy BANK".

Redakcje miesięczników wraz z jury - zespołem analityków finansowych - w kategorii, w której mBank został wyróżniony, do oceny brały pod uwagę:

- liczbę obsługiwanych rachunków internetowych;
- dynamikę wzrostu liczby rachunków;
- udział rachunków obsługiwanych przez Internet do wszystkich rachunków (łącznie dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych).

W 2007 roku mBank pozyskał rekordową ilość Klientów - aż 338 tys., co daje 26% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Przyrost rachunków był również najwyższy w historii mBanku, wzrósł o 27,5 % - w sumie Klienci otworzyli ponad 461, 6 tys. rachunków.

Ranking „50 Największych Banków w Polsce" organizowany jest od 1995 roku. Tegoroczna edycja powstała na bazie wyników z 2007 roku, wzięło w niej udział 45 banków. Instytucje finansowe były oceniane w 6 kategoriach ( banki detaliczne, korporacyjne, uniwersalne, internetowe, samochodowe, hipoteczne). Ponadto wszyscy uczestnicy rankingu zostali poddani ocenie efektywności. Partnerami rankingu są m.in. BIK oraz Deloitte.

mBank, lider bankowości elektronicznej, od ponad 7 lat zapewnia bankowość w zasięgu ręki, dostępną w każdym czasie, z dowolnego miejsca na świecie. Z rachunków w mBanku korzysta już przeszło 1,73 mln Klientów, którzy otworzyli 2,3 mln rachunków i zdeponowali 8,8 mld zł.

dodajdo.com

Brak komentarzy: