niedziela, 3 sierpnia 2008

O kondycji polskiego e-commerce


Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce”, przygotowanego przez firmę badawczą Gemius SA, aż 66 proc. polskich internautów choć raz dokonało zakupu za pośrednictwem sieci. Co więcej, z roku na rok zwiększa się odsetek internautów decydujących się na tego typu transakcję.

Celem badania, przeprowadzonego przez firmę Gemius SA we współpracy z serwisami 9sekund.pl i iStore.pl, było poznanie postaw internautów względem zakupów w sieci, sposobów działania polskich sklepów internetowych oraz prowadzonej przez nie działalności marketingowej. Zebrane w badaniu informacje posłużyły stworzeniu raportu „E-commerce w Polsce”, będącego kompendium wiedzy o kondycji handlu elektronicznego w naszym kraju.

Niemal wszyscy polscy internauci (94 proc.) słyszeli o możliwości robienia zakupów za pośrednictwem sieci, a dwie trzecie ogółu respondentów przyznało, że choć raz dokonało tego typu transakcji - czytamy w raporcie „E-commerce w Polsce”. Z badania przeprowadzonego już po raz czwarty wynika, że z roku na rok zwiększa się odsetek internautów dokonujących zakupów w sieci.

dodajdo.com

Brak komentarzy: