wtorek, 2 września 2008

Google Chrome - nowa przeglądarka od giganta


Google ujawnił oficjalnie, że prowadzi prace nad przeglądarką, która będzie się nazywać Google Chrome.

Google o projekcie poinformował w ciekawy i nietypowy sposób – publikując w serwisie books.google.com komiks poświęcony Chrome. Wersja PDF tu.

Szerzej o samej przeglądarce możecie przeczytać na Webhosting.
Screenshoty są tu.

Wersja BETA do pobrania tu.

dodajdo.com

2 komentarze:

Pan Do... pisze...

Właśnie przeglądam tą stronę za pomocą Google Chrome:).
Przebrnąłem przez komiks i zdecydowałem się na instalkę na XP. Chodzi całkiem nieźle. Oczywiście, pojawiają się jakieś bugi(podkreślanie poprawnie napisanych wyrazów w komentarzach), ale to przecież beta.
Myślę, że po wypuszczeniu wersji na wszystkie OS będą mieli realną szansę konkurować z FireFox'em i Operą.

Anonimowy pisze...

Proszę zapoznajcie się z licencją.

Nawet ktoś, kto nie zna ustawy Prawo autorskie zrozumie, z jakim świństwem ma do czynienia.

Proponuję nie dotykać Google Chrome.

Wojciech

P.S. Kawałek licencji:

11.1 Użytkownik zachowuje prawa autorskie i wszystkie inne już przez niego posiadane prawa do Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem. Zgłaszając, publikując lub wyświetlając treść, Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem. Licencja ta ma na celu wyłącznie umożliwienie Google wyświetlania, rozpowszechniania oraz promowania Usług i może zostać cofnięta w niektórych Usługach w sposób dozwolony na mocy Dodatkowych warunków dotyczących tych Usług.

11.2 Użytkownik akceptuje, że licencja ta obejmuje prawa Google do udostępniania Treści innym firmom, organizacjom lub osobom fizycznym, mającym z Google umowy dotyczące świadczenia usług dystrybucyjnych oraz do używania Treści w związku ze świadczeniem takich usług.

11.3 Użytkownik rozumie, że Google podczas przeprowadzania niezbędnych czynności technicznych w celu świadczenia Usług naszym użytkownikom może (a) przesyłać lub rozpowszechniać Treść należącą do Użytkownika w różnych sieciach publicznych i na różnych nośnikach; oraz (b) dokonywać zmian Treści należącej do Użytkownika niezbędnych w celu dostosowania Treści do wymogów technicznych odpowiednich sieci, urządzeń, usług lub nośników. Użytkownik akceptuje fakt, że niniejsza licencja uprawnia Google do podejmowania takich działań.

11.4 Użytkownik potwierdza i gwarantuje firmie Google, że dysponuje wszelkimi prawami, pełnomocnictwami i kompetencjami niezbędnymi do udzielenia powyższej licencji.