piątek, 31 października 2008

Ataki na banki


Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o opublikowaniu artykułu zatytułowanego "Ataki na banki" autorstwa Roela Schouwenberga, starszego analityka wirusów. Artykuł zawiera przegląd metod wykorzystywanych przez cyberprzestępców do atakowania instytucji finansowych.

Z przedstawionych w raporcie statystyk wynika, że chociaż odsetek finansowych szkodliwych programów wykrywanych w poszczególnych miesiącach spada, wzrasta liczba szkodników atakujących instytucje finansowe. Programy te w większości dostarczane są za pośrednictwem zainfekowanych stron WWW, ponieważ w ten sposób w mniejszym stopniu przyciągają uwagę ekspertów ds. bezpieczeństwa niż w przypadku wykorzystywania poczty elektronicznej. Ponadto szkodliwe programy infekujące systemy za pośrednictwem sieci są umieszczane na serwerach sieciowych i z tego względu ich kod może być modyfikowany jeszcze przed dostarczeniem do atakowanej maszyny, co utrudnia analizę i wykrywanie.

Wzrost liczby finansowych szkodliwych programów spowodowany jest coraz większą kryminalizacją cyberprzestrzeni - szkodliwe oprogramowanie coraz częściej wykorzystywane jest do zarabiania pieniędzy. Oprócz kradzieży środków pieniężnych cyberprzestępcy muszą znaleźć jeszcze sposób upłynnienia swoich wirtualnych aktywów.

Pełny raport.

dodajdo.com

1 komentarz:

cash bill pisze...

Ataki na banki w ramach bezpieczeństwa IT były i będą. Grupy, które chcą coś zarobić starają się na takie posunięcia. Na szczęście korzystając z cashbill.pl/integracja/integracja-platnosci-online-shoper możesz być pewny, że wszystko jest w porządku.