czwartek, 2 października 2008

Marka MVNO


Prawie milion Polaków planuje w ciągu roku zmienić operatora telefonii komórkowej – wynika z raportu „Marka MVNO” firmy doradczej On Board PR i PBS DGA. Jednocześnie aż 80 proc. nie zna żadnego z działających już operatorów wirtualnych.

Wyniki badań PBS DGA (www.pbsdga.pl) przedstawione w raporcie „Marka MVNO” firmy doradczej On Board PR (www.onboard.pl) jednoznacznie wskazują, że większość Polaków nadal nie wie o istnieniu wirtualnych operatorów telefonii komórkowej (MVNO), takich jak Mobilking, mBank mobile czy MyAvon.

Jednocześnie prawie milion Polaków (5,8 proc. osób w wieku powyżej 15 l.) deklaruje, że planuje zmienić operatora telefonicznego w ciągu roku. Na pytanie o podobne plany kolejne kilkaset tysięcy Polaków (3,5%) deklaruje, że nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie. Największej migracji można spodziewać się wśród najmłodszych (16,2% planujących zmianę w grupie 15-17 l.).

Raport „Marka MVNO” przedstawia też szczegółowe wyniki badania znajomości poszczególnych marek operatorów wirtualnych. Najbardziej rozpoznawalną marką MVNO okazał się Mobilking. W badaniu wspomaganej rozpoznawalności uzyskał aż 30,6% wskazań. Pozostali gracze uplasowali się daleko w tyle. Analogiczny wynik dla mBank mobile to 8,6%, dla MyAvon – 7,9%, a dla Carrefour Mova – 6,3%. Raport wskazuje jednak, że jednocześnie aż 80% dorosłych Polaków nie jest w stanie wymienić spontanicznie żadnej marki MVNO.

Raport jest dostepny na Onboard.pl.

dodajdo.com

Brak komentarzy: