czwartek, 8 stycznia 2009

Wystartowała Smava.pl


Wystartował kolejny polski serwis social lendingowy - Smava.pl.

Smava w skrócie:

1. smava powstała w Niemczech i jest jedną z pierwszych i największych platform pożyczek między ludźmi na świecie. Poziom finansowania smavy to ponad 8 milionów euro.

2. Założycielami smavy są międzynarodowi liderzy biznesu internetowego, m.in. współtwórcy: Ebay Deutschland, QXL Ricardo, XING, studiVZ, last.fm, datango oraz spreadshirt.

3. W Polsce smava działa od stycznia 2009r. W Niemczech smava obsłużyła pożyczki łącznie na kwotę 6 milionów euro do końca 2008r.

4. smava umożliwia zawieranie umów pożyczek oraz inwestycji pomiędzy użytkownikami internetu.

5. Do oceny ryzyka kredytowego klientów smavy wykorzystywany jest ekspercki model scoringowy wykonany przez BIK, zbudowany zgodnie z wymaganiami smavy, na podstawie wiedzy i doświadczenia Biura Informacji Kredytowej SA. smava jest jedyną platformą w Polsce, która wykorzystuje tego rodzaju model.

6. Profesjonalna i sprawdzona platforma informatyczna oraz obiektywny system oceny ryzyka kredytowego sprawia, że smava jest jedynym bezpiecznym serwisem pożyczek między ludźmi nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

7. smava nie pobiera żadnych opłat wstępnych. Usługi smavy są bezpłatne dla inwestorów, a pożyczkobiorcy płacą niewielką opłatę wyłącznie w momencie otrzymania pożyczki.

8. smava jako jedyny serwis pożyczek między ludźmi w Polsce dostarcza inwestorom tabelę oszacowań prognozowanego prawdopodobieństwa niespłacenia pożyczki w poszczególnych klasach ryzyka, zbudowaną przez twórców modelu scoringowego.

9. Zespół smava w Polsce składa się z doświadczonych ekonomistów, przedsiębiorców oraz międzynarodowych specjalistów z branży internetowej.

10. smava jest przyjazna użytkownikom, jednak w trosce o inwestorów, wszystkie niespłacone w terminie pożyczki są przekazywane do wiodącej firmy windykacyjnej w Polsce.

Pełna prezentacja Smava.pl dostępna jest tutaj.


Wywiad Macieja Budzicha (Mediafun) z Przemkiem Mościckim (Prezes Zarządu smava Poland).

dodajdo.com

Brak komentarzy: