wtorek, 24 lutego 2009

Wirtualna aktywność w godzinach pracy

Użytkownicy biznesowych serwisów społecznościowych nie są jednomyślni. Ponad 39% z nich uważa, że aktywność w serwisie podczas pracy nie jest problemem dla ich pracodawcy, prawie 37% ma przeciwne zdanie – wynika z badania przeprowadzonego przez Gemius na zlecenie Profeo.pl.

8 na 10 użytkowników biznesowych portali społecznościowych jest aktywnych zawodowo. Prawie połowa korzysta z takich serwisów co najmniej kilka razy w tygodniu (w tym 18% korzysta z nich codziennie, lub prawie codziennie). Jak wskazują dane Profeo.pl, 60% użytkowników loguje się w tym portalu między 9.00 a 18.00.

39% badanych nie wiąże korzystania z serwisów w godzinach pracy z negatywnymi konsekwencjami ze strony pracodawcy. Niewiele mniej, bo 37% respondentów jest zdania, że wirtualne dyskusje, prowadzone z firmowego komputera, mogłyby narazić ich na nieprzyjemności.


4 na 10 badanych postrzega aktywność w portalach biznesowych jako istotną część swojego rozwoju zawodowego. Dla 31% badanych użytkowników, uzupełnianie profilu, wirtualne dyskusje czy prowadzenie bloga nie mają nic wspólnego z podwyższaniem kwalifikacji zawodowych.

Poprzez aktywność w serwisie, budujemy nie tylko osobisty wizerunek w sieci, ale mamy swój udział w kreowaniu wizerunku pracodawcy. Większość użytkowników portali biznesowych oprócz danych osobowych ujawnia też stanowisko i nazwę firmy w której pracuje. Lepiej więc przemyśleć każdą wypowiedź kilka razy i zadbać o jej wartość merytoryczną, aby pracodawca nie mógł mieć do nas zastrzeżeń. Warto postawić na jakość a nie ilość – mówi Marcin Zabielski, prezes Profeo.pl.

Informacja o badaniu
Celem badania było określenie sposobów wykorzystywania biznesowych serwisów społecznościowych przez użytkowników. Badanie zrealizowała w październiku 2008 firma Gemius na zlecenie Profeo.pl. Analiza objęła 1213 internautów, w wieku 24-45 z wykształceniem wyższym i średnim, z czego 1102 osoby zadeklarowały posiadanie profilu w co najmniej jednym biznesowym serwisie społecznościowym.

dodajdo.com

Brak komentarzy: