piątek, 17 lipca 2009

Wyjazdy Internautów


Gdzie internauci chcieliby wyjechać gdyby nie ograniczał ich czas i posiadane środki finansowe? Czerwcowa fala wielotematycznego badania Omnibus-Online prowadzonego przez IMAS International przyniosła interesujące wyniki dotyczące wymarzonych wyjazdów polskich Internautów.

Najwięcej, bo blisko połowa respondentów wskazała na… Europę. Spośród krajów europejskich najchętniej odwiedzilibyśmy Hiszpanię i Grecję, a z miast - Paryż, Wenecję lub Rzym. Na kolejnym miejscu są obie Ameryki, a w nich najczęściej wymieniane Stany Zjednoczone. Wysoka pozycja Meksyku (ponad 4%) może nieco dziwić ze względu na panującą tam „świńską” grypę W Afryce wybieramy Egipt i leżące przy jej wybrzeżu Wyspy Kanaryjskie. Podobny odsetek respondentów byłby zainteresowany wyjazdem do Azji, oprócz Japonii, Chin i Indii marzymy również o tak prestiżowych miejscach jak Dubaj czy Malediwy. Rzadziej marzymy o podróżach w odleglejsze zakątki świata np. do Australii czy Nowej Zelandii.

„Analizując wyniki badania trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ogólnoświatowy kryzys dotknął także sfery marzeń. Oczekiwaliśmy, że internauci popuszczą wodze fantazji i będą wskazywać nam najodleglejsze zakątki świata, do których w większości nigdy - poza marzeniami - nie pojadą. A może to nie kryzys, tylko realizm? Trudno powiedzieć. W każdym razie wyjazdy marzeń polskich internautów koncentrują się na Europie” - analizuje Marcin Piwowarczyk, Szef Badań Online w IMAS International.

Jeżeli wyjazd w obrębie Polski to najchętniej w góry, takiego zadania jest co 3-ci Polak. Ponad 25% respondentów marzy także o zwiedzaniu polskich miast takich jak Kraków, Wrocław lub Sopot, na wysokiej pozycji znalazła się również nasza stolica - Warszawa. Tyle samo respondentów wybrałoby za cel podróży marzeń miejscowość położona nad polskim morzem, a co 5-ty Polak z przyjemnością spędziłby urlop na Mazurach, które walczą o tytuł kolejnego cudu świata. Polskich turystów interesują również inne regiony, atrakcyjne przede wszystkim pod względem przyrodniczym: Puszcza Białowieska, Bory Tucholskie oraz Kaszuby.

dodajdo.com

Brak komentarzy: